KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę wyżowo - rano mgły, potem przejaśnienia, do 11°C. W czwartek słabe opady deszczu

Do środy pozostaniemy na skraju wyżu, nie będzie padać. W czwartek frontowe chmury przyniosą deszcz i mżawkę. Do środy pozostaniemy na skraju wyżu, nie będzie padać. W czwartek frontowe chmury przyniosą deszcz i mżawkę. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wyżowo kończy się druga dekada listopada, antycyklon ze wschodniej części kontynentu, w którego centrum nad Rosją ciśnienie osiąga aż 1054 hPa, sięgnął nas w poniedziałek wieczorem i jego wpływ utrzyma się do środy włącznie. Zgodnie z prognozami w pierwszy dzień tygodnia temperatura maksymalna przekroczyła 16°C przy umiarkowanym wietrze z południa, jednak wystąpiła dosyć nietypowo, bo tuż po 11:00. We wtorek wzrosła wilgotność powietrza i nie jest aż tak ciepło, jak dobę wcześniej, wzrasta także poziom zanieczyszczeń w powietrzu. Wysoka wilgotność względna utrzyma się również w dniach najbliższych. Mimo to w środę nie spodziewamy się opadów, właśnie ze względu na wspomniany wpływ wyżu, ale ciśnienie nieco spadnie względem wtorku, co będzie oznaczało ustępowanie miejsca niżowi nasuwającemu się znad Bałkanów. Pod jego wpływ dostaniemy się w czwartek, na skutek czego wystąpią opady deszczu, ale wciąż będzie ciepło, z temperaturą dochodzącą do około 11°C.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (19/20 listopada 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji. Napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie z południowego wschodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Mgły, lokalnie gęste, ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do złej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie powoli spadać.

W środę w ciągu dnia (20 listopada 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju wyżu znad Rosji. Wciąż z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Rano mgły ograniczające widzialność lokalnie do 100 metrów. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność zła, przed południem poprawi się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (20/21 listopada 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu, który znad Bałkanów będzie przemieszczał się nad Alpy. Utrzyma się napływ ciepłej i wilgotnej masy powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, nad ranem słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C, wystąpi wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (21 listopada 2019) pogodę kształtować będzie wypełniający się niż znad Alp i związany z nim front okluzji. Nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie z południowego wschodu. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słaby deszcz i mżawka. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, zacznie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?