KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na początku tygodnia jeszcze ciepło, maksymalnie 10°C. Zacznie jednak przybywać chmur

W poniedziałek dostaniemy się pod wpływ rozległego układu niskiego ciśnienia. Na początku tygodnia jednak nadal ciepło. W poniedziałek dostaniemy się pod wpływ rozległego układu niskiego ciśnienia. Na początku tygodnia jednak nadal ciepło. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Kontynentalny mróz dotarł już w piątek nad całą wschodnią Polskę, jeśli chodzi o województwo podkarpackie, to w jego północno-wschodniej i centralnej części notowaliśmy całodobowo ujemne temperatury, wystąpiły nawet pierwsze w tym półroczu chłodnym opady marznącego deszczu przy przeszywająco mroźnym wschodnim wietrze. Powiat krośnieński utrzymał się więc na samym skraju ciepłej masy powietrza. Wyż Rosyjski ustępuje, do połowy tygodnia cały kontynent dostanie się we władanie rozległego niżu. Naszą część Polski czeka to już w poniedziałek, lecz nadal będzie ciepło jak na schyłek listopada, ale, szczególnie od wtorku, zacznie przybywać chmur.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (24/25 listopada 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju Wyżu Rosyjskiego. Utrzyma się nad naszą częścią kraju napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (25 listopada 2019) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu obejmującego przeważającą część Europy, z centrami między innymi nad północnym Atlantykiem i Morzem Śródziemnym. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (25/26 listopada 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie większym zmianom. Nadal również napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (26 listopada 2019) będziemy pod wpływem rozległego niżu z centrum głównym nad Atlantykiem, oddziałującego na przeważającym obszarze Europy - za wyjątkiem jej wschodniej części. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?