KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środek tygodnia mroźny i wietrzny, ale za to czwartek bezchmurny. Cieplej pod koniec tygodnia

W środku tygodnia wyżowo, mroźno i wietrznie. Czwartek będzie słoneczny. W środku tygodnia wyżowo, mroźno i wietrznie. Czwartek będzie słoneczny. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Dostajemy się pod wpływ wyżu i to bardzo istotna informacja w kwestii pogody w środku tygodnia. Jeśli wyż, to również często związana z nim inwersja temperatury - tak jest też tym razem - zatem pomimo że wysoko ponad naszymi głowami w środę płynąć zacznie ciepłe powietrze, to nam kompletnie nic to nie da, gdyż przy ziemi utrzyma się chłód. Co więcej, o ile w poniedziałek i wtorek temperatura powietrza zdołała po wielu trudach nieznacznie przekroczyć 0°C, o tyle w środę i czwartek mróz, choć nie siarczysty, będzie jednak całodobowy. Gdy wspomniany wyż odejdzie znad Węgier nad Morze Czarne, w Europie zacznie odbudowywać się cyrkulacja strefowa, wiatr wzmoże się, w najbliższych dniach będzie porywisty. Jedyną zaletą takiej sytuacji synoptycznej okaże się pogodny, w dużej części wręcz bezchmurny czwartek, ale porywisty południowy wiatr od gór mocno obniży temperaturę odczuwalną, a najsłabsze w roku, grudniowe słońce, niewiele pomoże. Ocieplenie przyjdzie na koniec tygodnia.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (3/4 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie wyż, który znad Węgier przemieści się nad Rumunię. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -5°C do -4°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1031 hPa, początkowo będzie wzrastać, potem zacznie spadać.

W środę w ciągu dnia (4 grudnia 2019) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który znad Rumunii będzie przemieszczać się nad Morze Czarne. Pozostawać będziemy w powietrzu arktycznym starym. Rano zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (4/5 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Morza Czarnego. Utrzyma się nad nami powietrze arktyczne stare. Zachmurzenie małe, tylko wieczorem miejscami umiarkowane. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, nad ranem zacznie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (5 grudnia 2019) będziemy w zasięgu wyżu znad Morza Czarnego. Pozostaniemy w przetransformowanej masie powietrza arktycznego. Będzie bezchmurnie. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?