Logo
Wydrukuj tę stronę

Do końca tygodnia ciśnienie zdąży wrócić do normy. Weekend początkiem dłuższego ocieplenia

Pod koniec tygodnia ciśnienie zdoła wrócić do normy. Weekend będzie ciepły, szczególnie niedziela. Pod koniec tygodnia ciśnienie zdoła wrócić do normy. Weekend będzie ciepły, szczególnie niedziela. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po naprawdę dużym spadku ciśnienia, jaki notowano w całej Polsce od środy do piątku, weekend minie nam pod znakiem wzrostu wskazań barometrów, które do końcu tygodnia zdążą wrócić do normy. Synoptykom w oczy rzuca się rozległy, głęboki niż na północnym zachodzie kontynentu oraz nad północnym Atlantykiem. W takiej sytuacji, gdy nad Skandynawią nie ma układu wyżowego - a nie ma - trudno wyczekiwać zimy. I rzeczywiście, sobota i przede wszystkim niedziela zapowiadają się z temperaturami zdecydowanie powyżej normy wieloletniej. A w przyszłym tygodniu... nie wykluczamy nawet 10°C przy wietrze z południa.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (12/13 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie niż, który znad północnego Atlantyku przemieści się nad Morze Północne. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa i będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (13 grudnia 2019) będziemy pod wpływem niżu znad Morza Północnego. Z południowego zachodu napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 993 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (13/14 grudnia 2019) pozostaniemy w zasięgu tego samego niżu, który przemieści się nad Morze Norweskie. Utrzyma się nad nami powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowo-wschodniego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 992 hPa i będzie stabilne.

W sobotę w ciągu dnia (14 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie ten sam, rozległy niż znad północnego Atlantyku i Morza Norweskiego. Napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, możliwy przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 994 hPa, zacznie wzrastać. Warunki biometerologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (14/15 grudnia 2019) będziemy w zasięgu niżu znad północnego Atlantyku. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1004 hPa, będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (15 grudnia 2019) zaczniemy dostawać się pod wpływ wyżu znad Grecji. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020