Logo
Wydrukuj tę stronę

W tygodniu przedświątecznym... napływ powietrza z Afryki. Już we wtorek około południa 10°C!

Tydzień przedświąteczny będzie bardzo ciepły. Od wtorku temperatury maksymalne osiągać będą około 10°C. Tydzień przedświąteczny będzie bardzo ciepły. Od wtorku temperatury maksymalne osiągać będą około 10°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Mimo że dni wciąż nieznacznie się skracają, to już coraz później robi się ciemno. Przesilenie zimowe będziemy mieć za tydzień, dnia przybywać zacznie od 23 grudnia począwszy, natomiast od początku stycznia także wschody Słońca będą z dnia na dzień wcześniej. Tymczasem za oknami jest zupełnie niezimowo. A przyszły tydzień zapowiada się... jeszcze cieplejszy! Wszystko to przez specyficzną cyrkulację, a konkretniej rozległy niż obejmujący Europę Zachodnią i Północną oraz stabilny wyż nad Europą Południowo-Wschodnią, na skraju którego jesteśmy. W konsekwencji do naszego kraju napływa ciepłe powietrze dalekiego południa - znad Afryki przez Morze Śródziemne, Chorwację, Węgry i Słowację. Do tego niebawem dołączy się fen, a więc będzie ciepło. Od wtorku w najcieplejszych momentach dnia spodziewamy się 10°C, miejscami więcej. W zeszłym roku akurat w Wigilię spadł śnieg i choć nie było go dużo, to jednak mieliśmy białe święta. Natomiast jeśli pójdzie tak dalej, to nawet o powtórce sprzed 365 dni nie ma sensu marzyć.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Europy Południowo-Wschodniej. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (16 grudnia 2019) pozostaniemy na skraju tego samego wyżu znad Grecji. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (16/17 grudnia 2019) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który znad Grecji przemieści się nad Morze Czarne. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C, wystąpi wieczorem. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (17 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie wyż znad Morza Czarnego. Z południa napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020