KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przed świętami intensywne opady... deszczu. Początek tygodnia bardzo słotny, będzie 5°C

Poniedziałek i Wigilia z jesienną słotą, będzie około 5°C. Wystąpią intensywne opady deszczu i porywisty wiatr. Poniedziałek i Wigilia z jesienną słotą, będzie około 5°C. Wystąpią intensywne opady deszczu i porywisty wiatr. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

O tym, że Wigilia i Boże Narodzenie nie będą śnieżne, wiedzieliśmy mniej więcej od połowy grudnia. Teraz wiemy również, że opadów w tym okresie nie zabraknie... z tym że padać ma wyłącznie deszcz. Pozostajemy w bardzo rozległym układzie niskiego ciśnienia, a na samym początku tygodnia, czyli w poniedziałek, nasunie się niż wtórny z nim związany. Tym razem ośrodek przemieści się na południowy wschód od nas, województwo podkarpackie będzie w zasięgu oddziaływania jego frontu okluzji. A front zokludowany aktywnego niżu przy północno-zachodnim wietrze nad południową częścią kraju to zawsze sporo opadów. Napływające powietrze jest na tyle ciepłe, że możliwy jest tylko i wyłącznie deszcz. Temperatura powietrza przy słotnej aurze będzie względnie stabilna przez całą dobę, spodziewamy się około 5°C zarówno w środku nocy, jak i w południe. Niskie ciśnienie trochę wzrośnie.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (22/23 grudnia 2019) dostaniemy się pod wpływ aktywnego niżu wtórnego, który przemieszczać się będzie znad Węgier nad Ukrainę. Od południowego zachodu nasunie się związany z nim aktywny front zokludowany. Napływać będzie bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, nad ranem o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, początkowo zmienny, potem północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 991 hPa, w pierwszej połowie nocy będzie spadać, potem zacznie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (23 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie ten sam aktywny niż znad Ukrainy wraz ze związanym z nim frontem okluzji. Pozostaniemy w bardzo wilgotnej i przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr początkowo słaby, następnie wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 995 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (23/24 grudnia 2019) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu znad Ukrainy, w strefie oddziaływania frontu zokludowanego. Z północnego zachodu napływać będzie bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1001 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (24 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie ten sam niż znad Europy Wschodniej, który będzie się wypełniał i tracił na aktywności. Pozostaniemy w obszarze oddziaływania stopniowo rozmywającego się frontu okluzji. Z północnego zachodu napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?