Logo
Wydrukuj tę stronę

IMGW: intensywne opady deszczu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu oraz o wzrostach poziomu wód na Podkarpaciu.

REKLAMA


Jak podaje w komunikacie IMGW-PIB, prognozowane są opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. W czasie obowiązywania ostrzeżenia może spaść od 35 do 50, a miejscami do 70 litrów na metr kwadratowy. Opady mogą występować do 24 grudnia, do godziny 14.

Wzrost poziomu wód
Ostrzeżenie dotyczy województwa podkarpackiego - zlewni: Wisłoki, Sanu, Wisłoka i mniejsze bezpośrednie dopływy Wisły.

W nocy oraz 24 grudnia, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody (punktowo gwałtowne) do strefy stanów średnich, a lokalnie do dolnej części strefy stanów wysokich. Lokalnie, szczególnie w zlewniach zlokalizowanych na granicy województw: małopolskiego i podkarpackiego, na mniejszych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych, stany wody mogą przekroczyć stan ostrzegawczy. Punktowo, w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanu alarmowego. Ostrzeżenie ważne jest do 24 grudnia, do godziny 15.

red.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020