Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Czeka nas epizod zimowy. Weekend mroźny, spadnie troszkę śniegu i zrobi się biało

Ostatni weekend 2019 roku będzie mroźny, z wysokim ciśnieniem i niewielką pokrywą śnieżną. Ostatni weekend 2019 roku będzie mroźny, z wysokim ciśnieniem i niewielką pokrywą śnieżną. Fot. PixaBay

Gdyby Boże Narodzenie było trzy dni później, to tegoroczne święta byłyby białe. A tak mieliśmy pecha, bo przez ostatnie dni było wilgotno, deszczowo, zaś śniegu – poza Podhalem i szczytowymi partiami gór – próżno było szukać gdziekolwiek w kraju. Weekend poświąteczny przyniesie zaś krótkotrwały, trwający nieco ponad dwie doby okres chłodu. W nocy z piątku na sobotę oraz w ciągu następującego po niej dnia wystąpią przelotne opady śniegu przy lekko ujemnej temperaturze. Do końca tygodnia utrzyma się całodobowy mróz, który odczujemy zwłaszcza w niedzielę. Ostatnie dni roku przyniosą duże i długotrwałe ocieplenie, które rozpocznie się w poniedziałek. O tym jednak w stosownym czasie, teraz czas na epizodzik zimy w zimie. Ciśnienie będzie wysokie.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (26/27 grudnia 2019) pozostawać będziemy w zasięgu niżu znad Europy Wschodniej. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (27 grudnia 2019) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ chłodnego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (27/28 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Europy Wschodniej z ośrodkiem wtórnym nad Ukrainą. Z północy na południe przemieści się front okluzji, za którym napływać zacznie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie całkowite, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (28 grudnia 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju niżu znad Europy Wschodniej. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni. Widzialność zmienna, od umiarkowanej w przelotnych opadach śniegu, do bardzo dobrej w okresach bezopadowych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032 hPa i nadal będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 grudnia 2019) pozostawać będziemy na skraju niżu znad Europy Wschodniej, dopiero nad ranem sięgnie nas wyż znad Austrii. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1037 hPa, będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (29 grudnia 2019) znajdziemy się pod wpływem wyżu, który znad Austrii będzie przemieszczał się nad Węgry. Będziemy w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra, pod wieczór pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1037 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj