Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Sobota ciepła ze słabym deszczem, w niedzielę słonecznie i sucho. Prognoza na weekend

Pod koniec tygodnia warunki drogowe poprawią się. W sobotę przelotny deszcz, niedziela słoneczna i sucha. Pod koniec tygodnia warunki drogowe poprawią się. W sobotę przelotny deszcz, niedziela słoneczna i sucha. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Jednym z ważniejszych tematów w środku tygodnia jest marznący deszcz oraz śliskie drogi i chodniki. Dobra wiadomość jest taka, że w nadchodzący weekend nie będziemy musieli się ich obawiać. Piątek zapowiada się nieco cieplejszy, z przejaśnieniami. Sobota przyniesie co prawda przelotny deszcz, lecz przy dodatniej temperaturze. Na ostatni dzień tygodnia natura zaplanowała dla nas pogodne niebo i kilka słonecznych godzin. Jesteśmy już prawie na półmetku meteorologicznej zimy, jak dotychczas łagodnej. W prognozach średnioterminowych ani srogiego mrozu, ani obfitych opadów śniegu, wciąż nie widać.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (9/10 stycznia 2020) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Danii. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, początkowo opady marznącej mżawki. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, przez większość nocy będzie spadać, dopiero nad ranem nieznacznie wzrośnie.

W piątek w ciągu dnia (10 stycznia 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się znad Danii przez południową Szwecję nad Bałtyk Centralny. Z zachodu wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (10/11 stycznia 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż, który do rana przemieści się nad Rosję. W drugiej połowie nocy nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, nad ranem słaby deszcz. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (11 stycznia 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Rosji, a z północnego zachodu na południowy wschód powoli przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, który do wieczora zdąży opuścić granice Polski. Z północnego zachodu napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (11/12 stycznia 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Austrii przemieszczać się będzie nad Bałkany. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, nad ranem większe rozpogodzenia, aż do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1034 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, a nad ranem zacznie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (12 stycznia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Z zachodu napłynie ciepłe i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr początkowo słaby, potem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne do południa korzystne, po południu i wieczorem obojętne.

ma

1 komentarz

  • Stop antychrystowi w krosnie

    Wpis na temat braku odśnieżania(ani razu tej zimy) ul. Okrzei powyżej rezydencji Stalina został usuniety. KC stosuje cenzurę na temat odśnieżania prywatnej drogi do rezydencji stalina na koszt podatnikow. Drogi powiatowe nie sa odśnieżane.

    Zgłoś nadużycie Stop antychrystowi w krosnie czwartek, 09, styczeń 2020 22:41 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj