Logo
Wydrukuj tę stronę

Początek tygodnia z temperaturami około 0°C. Bez opadów, wiatr umiarkowany, południowy

W najbliższych dniach bez opadów i coraz więcej słońca. Na początku tygodnia temperatury około 0°C. W najbliższych dniach bez opadów i coraz więcej słońca. Na początku tygodnia temperatury około 0°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wprawdzie nad ranem ciśnienie zaczęło spadać, lecz pozostajemy w zasięgu wyżu, co więcej - od niedzieli jesteśmy po jego suchszej stronie. Mimo że styczeń to najchłodniejszy miesiąc naszego klimatu, to na razie o tym, że mamy zimę, przypomina nam wyłącznie krótki dzień. I śniegu i mrozu - poza szczytowymi partiami gór - próżno szukać gdziekolwiek w kraju. Najbliższy tydzień nie przyniesie radykalnych zmian w tej kwestii. Rozpoczniemy go temperaturami około 0°C - nieco poniżej w nocy i rano, nieco powyżej około południa. Wiać będzie umiarkowany, południowy wiatr. W kolejnych dniach coraz więcej słońca i coraz wyższe temperatury maksymalne, nocne przymrozki jednak z nami pozostaną.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 stycznia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Rumunii. Z zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, przejściowo porywisty, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie się lekko wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (13 stycznia 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Z zachodu nadal napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (13/14 stycznia 2020) pozostaniemy w zasięgu wyżu, który znad Rumunii przemieści się nad Morze Czarne. Utrzyma się napływ przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, pozostanie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (14 stycznia 2020) wpływ na pogodę w dalszym ciągu mieć będzie wyż znad Morza Czarnego. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021