Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W środku tygodnia sucho, będzie trochę słońca. Porywisty wiatr osłabnie w czwartek

W połowie stycznia pogoda wyżowa, napływać będzie ciepłe powietrze z południowego zachodu. W połowie stycznia pogoda wyżowa, napływać będzie ciepłe powietrze z południowego zachodu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Dopiero pod koniec tygodnia popada i ochłodzi się, póki co pozostajemy w zasięgu wyżu znad Morza Czarnego, który niebawem przemieści się nad południowo-zachodnią Rosję. Północno-zachodnia Europa natomiast zdominowana jest przez rozległy niż z kilkoma ośrodkami wtórnymi, zatem Polska - pomiędzy tymi dwoma układami barycznymi - znajduje się w obszarze napływu ciepłego powietrza z południowego zachodu. Z doby na dobę coraz wcześniej wschodzi i coraz później zachodzi słońce. W połowie tygodnia, i zarazem stycznia, już wyraźnie dłuższa niż na przykład miesiąc temu długość dnia jeszcze bardziej się rzuci nam się w oczy, gdyż chmur ubędzie i choć nawet w piętrze niskim troszeczkę ich pozostanie, to zrobi się nieporównywalnie jaśniej niż na początku tygodnia. Wiatr w środę jeszcze porywisty, południowy, w czwartek osłabnie.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (14/15 stycznia 2020) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Europy Wschodniej. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (15 stycznia 2020) pozostawać będziemy pod wpływem wyżu znad południowo-zachodniej Rosji. Wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1026 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (15/16 stycznia 2020) pogodę nadal kształtować będzie ten sam wyż znad Rosji. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (16 stycznia 2020) znajdziemy się w zasięgu rozległego wyżu obejmującego całą środkową i znaczną część wschodniej Europy. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra pogarszająca się wieczorem do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne, wczesnym wieczorem, ze względu na znaczny wzrost poziomu zanieczyszczenia powietrza, pogorszą się i przejdą w niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj