Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Na śnieg jeszcze poczekamy. Weekend z porannymi przymrozkami, ale popołudniami ciepło

Od czwartku wieczór do piątku rano powietrze będzie mocno zanieczyszczone! Od niedzieli znaczny i szybki wzrost ciśnienia. Od czwartku wieczór do piątku rano powietrze będzie mocno zanieczyszczone! Od niedzieli znaczny i szybki wzrost ciśnienia. Fot. PixaBay

Jak dotychczas tegoroczne ferie z zimą wspólny mają tylko termin w kalendarzu – przede wszystkim nie ma śniegu, a i temperatury są wysokie. Co prawda nocami i o porankach występują przymrozki, ale w środku dnia termometry wskazują wartości zdecydowanie powyżej zera stopni Celsjusza. Nie inaczej zapowiada się nadchodzący weekend. Pod wpływem suchego wyżu pozostawać będziemy do soboty, dopiero w niedzielę nasunie się front atmosferyczny, lecz dotrze on do nas bardzo osłabiony ze względu na szybko zachodzący proces frontolizy, czyli po prostu jego rozmywania się w obszarze wysokiego ciśnienia. Mimo to słońca z dnia na dzień mniej.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (16/17 stycznia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Europy Środkowo-Wschodniej. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie całkowite, lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, ale nad ranem zacznie spadać.

W piątek w ciągu dnia (17 stycznia 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który przemieści się nad Ukrainę. Wciąż napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni skręcający na południowy. Widzialność rano słaba, szybko poprawi się jednak do umiarkowanej i dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne rano niekorzystne, potem obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (17/18 stycznia 2020) pogodę wciąż kształtować będzie ten sam wyż znad Europy Wschodniej. Napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie się lekko wahać.

W sobotę w ciągu dnia (18 stycznia 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu, którego centrum znajdzie się nad Rosją, w obszarze napływu przetransformowanego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1024 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (18/19 stycznia 2020) utrzymamy się jeszcze, podobnie jak i cała południowo-wschodnia część kraju, na skraju wyżu znad Europy Wschodniej. Nadal napływać będzie powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa i zacznie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (19 stycznia 2020) nasunie się chłodny front atmosferyczny związany z niżem znad północno-wschodnich krańców Europy. Przez większość dnia pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym, wieczorem jednak z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, niewykluczona mżawka i śnieg ziarnisty. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1030 hPa, będzie szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj