Logo
Wydrukuj tę stronę

Poniedziałek spokojny i ciepły, do 5°C. We wtorek słaby deszcz oraz silny i porywisty wiatr

Poniedziałek będzie spokojny i ciepły. We wtorek wietrznie, a wieczorem także deszczowo. Poniedziałek będzie spokojny i ciepły. We wtorek wietrznie, a wieczorem także deszczowo. Fot. KrosnoCity.pl

Śnieżnej i mroźnej zimy jak nie było tak nie ma, nic jej nie zapowiada również w dniach najbliższych. Głęboki Niż Islandzki jest na swoim typowym miejscu, ciśnienie w jego centrum wynosi 958 hPa. Wyż Azorski mamy zaś na południe od swojego przeciętnego położenia, ale w takiej sytuacji - przy braku kontynentalnej blokady w postaci antycyklonu nad Rosją lub Skandynawią - napływ powietrza z kierunków zachodnich utrzymuje się w całej Europie bez zakłóceń. Po dominacji wysokiego, a okresami bardzo wysokiego ciśnienia w minionych dniach, niebawem Polskę zdominuje niżowa aura. A to oznacza, że wskazania barometrów będą wyraźnie niższe, szczególnie w środku tygodnia. Nadejdą też deszczowe chmury i zacznie porywiście wiać, początkowo z południa. Ciepło - nie będzie już nawet przymrozków, obecnych jeszcze w tym tygodniu.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27 stycznia 2020) pozostaniemy jeszcze na skraju słabnącego wyżu znad Turcji. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (27 stycznia 2020) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Wciąż znajdować się będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą południowego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (27/28 stycznia 2020) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu znad północnego Atlantyku. Pozostaniemy w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr początkowo słaby, z upływem nocy wzmagający się do umiarkowanego, nad ranem porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (28 stycznia 2020) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad północnego Atlantyku wraz z ośrodkiem wtórnym, który znajdzie się nad Morzem Północnym. Wieczorem od zachodu nasunie się front zokludowany z nim związany. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite, pod wieczór opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana, okresami dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021