Logo
Wydrukuj tę stronę

W środę będzie biało. W dzień błękitne niebo, porywisty wiatr i wyjątkowo czyste powietrze

W środę początkowo śnieg i kiepskie warunki drogowe. Dzień słoneczny, ale z zimnym, porywistym, północnym wiatrem. W środę początkowo śnieg i kiepskie warunki drogowe. Dzień słoneczny, ale z zimnym, porywistym, północnym wiatrem. Fot. PixaBay

Nadchodzi krótka przerwa w niezaburzonej od długiego czasu cyrkulacji zachodniej, po przejściu aktywnego niżu wtórnego nad Czechami i Słowacją przemieści się on na wschód kontynentu, a nad Polską szybko rozbuduje się wyż i spłynie powietrze z Arktyki. W środę zatem duża zmiana pogody względem wtorku, bo o ile drugi dzień tygodnia mija nam pod znakiem chmur, wilgoci i nie najlepszej widzialności, to jutro po pierwsze ochłodzi się, po drugie od rana widzialność będzie doskonała, niebo przyjmie błękitną barwę i mimo chłodu będziemy mogli bez zawahań odetchnąć pełną piersią czystym powietrzem z północy. Szykuje się też szybki wzrost ciśnienia i zimny, porywisty wiatr. Po nocnych opadach krajobrazy zabielą się, ale zima nie planuje zadomowić się u nas na dłużej.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (4/5 lutego 2020) pogodę kształtować będzie aktywny niż znad Rumunii wraz z frontem okluzji chłodnej. Pozostaniemy w wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa i będzie szybko wzrastać.

W środę w ciągu dnia (5 lutego 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Anglii będzie przemieszczał się nad Holandię. Z północy napłynie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe. Rano zanikające przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, północny i północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne, ze względu na zimny porywisty wiatr i niską temperaturą odczuwalną, będą niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (5/6 lutego 2020) będziemy pod wpływem tego samego wyżu, który do rana zdąży przemieścić się nad Alpy. Z północy wciąż napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające – najpierw do umiarkowanego, a nad ranem do dużego. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wieczorem porywisty, północno-zachodni i zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1026 hPa, początkowo będzie wzrastać, nad ranem zacznie spadać.

W czwartek w ciągu dnia (6 lutego 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad zachodniej Rosji i związanego z nim frontu okluzji. Napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020