Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W środę w południe porywy do 60 km/h, wieczór spokojny. Czwartek suchy i słoneczny

W środę około południa porywy do 60 km/h, potem spokojnie. Nie będzie brakować słonecznych chwil. W środę około południa porywy do 60 km/h, potem spokojnie. Nie będzie brakować słonecznych chwil. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Trwa naturalny okres synoptyczny z cyrkulacją zachodnią cykloniczną, od początku tygodnia dynamiki w pogodzie nie brakuje, w poniedziałek znów przypomnieliśmy sobie o mrocznej stronie tego typu sytuacji w atmosferze. Ostatnie dni to powtarzający się cykl pogodowy - w południe wieje najmocniej, a potem wiatr uspokaja się. Środa zapowiada się podobnie, z wietrznym środkiem doby, ale będzie już mniej opadów, a więcej słońca. Wieczorem wiatr ponownie słabszy, ciśnienie będzie całodobowo wzrastać. Czwartek już w całości bez opadów, nie zabraknie słońca, ale przed południem wyż zacznie słabnąć. Nocami około 0°C, dni ciepłe. Śnieżnej i mroźnej zimy jak nie było tak nie ma, i nadal nie widać niczego, co mogłoby ją do nas sprowadzić. A są to przecież już ostatnie jej tygodnie...

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (11/12 lutego 2020) pogodę wciąż kształtować będzie rozległy niż znad północnych krańców Europy. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, przez całą noc będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (12 lutego 2020) pozostaniemy na skraju niżu znad Skandynawii, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego, napływającego z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, rano przejściowo duże i wtedy możliwe słabe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, około południa przejściowo dość silny i porywisty, w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (12/13 lutego 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Bałkanów. Z zachodu nadal napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, przez całą noc wciąż będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (13 lutego 2020) pozostaniemy pod wpływem znad Europy Południowo-Wschodniej, który jednak zacznie słabnąć. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, rano jeszcze będzie powoli wzrastać, ale przed południem zacznie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj