Logo
Wydrukuj tę stronę

Piątek ponury i deszczowy, w sobotę sucho. Niedziela znów z silnym i porywistym wiatrem

Piątek ponury i mokry, w sobotę wyjrzy słońce. Od niedzieli znów silny i porywisty południowy wiatr. Piątek ponury i mokry, w sobotę wyjrzy słońce. Od niedzieli znów silny i porywisty południowy wiatr. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Cyrkulacja zachodnia ani myśli słabnąć. Wszystko wskazuje na to, że właśnie w lutym Niż Islandzki okaże się najgłębszy i najaktywniejszy, co oznacza mniej więcej tyle, że zimę możemy już spisać na straty. Nadal jednak musimy uważać na często nękający nas od kilku dni silny i porywisty wiatr, powstający na skutek dużego gradientu ciśnienia. I o ile początek weekendu minie nam przy wietrze słabym, to niedziela ponownie zapowiada się niebezpiecznie. Porywy maksymalne będą niewiele słabsze niż w poniedziałek, znów otrzymamy ostrzeżenie meteorologiczne na telefony komórkowe, a straż pożarna będzie miała więcej pracy. Mimo to sucho - tylko piątek ponury, z opadami deszczu i mżawki.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (13/14 lutego 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu, który znad Morza Północnego będzie przemieszczał się znad Niemiec nad zachodnią i centralną Polskę. Od zachodu nasuwać się zacznie front okluzji. Będziemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, jedynie początkowo możliwe niewielkie przejaśnienia. Słabe przelotne opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, przez większość nocy będzie spadać, dopiero nad ranem zacznie wzrastać.

W piątek w ciągu dnia (14 lutego 2020) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad centralnej Polski nad Ukrainę wraz ze związanym z nim frontem zokludowanym. Z zachodu napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (14/15 lutego 2020) znajdziemy się w tylnej części wypełniającego się niżu znad Ukrainy. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, słabe opady deszczu i mżawki, nad ranem zanikające. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1024 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (15 lutego 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Bałkanów. Napływać zacznie coraz cieplejsze i suchsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, północno zachodni skręcający na południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne, późnym popołudniem przechodzące w obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (15/16 lutego 2020) zaczniemy dostawać się pod wpływ głębokiego niżu znad północnego Atlantyku. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, nad ranem dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (16 lutego 2020) pogodę kształtować będzie głęboki i rozległy niż, który przemieści się nad Morze Norweskie. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr dość silny i silny, porywisty, w porywach do 75 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020