Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Początek tygodnia bardzo wietrzny i ciepły. W poniedziałek nad ranem wiatr najsilniejszy

Przed nami kolejna wichura. W poniedziałek nad ranem, rano i aż do południa wiatr będzie groźny. Przed nami kolejna wichura. W poniedziałek nad ranem, rano i aż do południa wiatr będzie groźny. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Niedziela mija nam przy całkowitym zachmurzeniu, bez przerwy padającym deszczu oraz szybko spadającym ciśnieniu. Dostajemy się pod wpływ kolejnego gwałtownego, w dodatku ciągle pogłębiającego się niżu, pędzącego pod silnym prądem strumieniowym w imponującym tempie - jeszcze rano znajdował się nad Anglią, w południe wkraczał już nad Niemcy, wieczorem przewędruje przez Polskę, a o północy wyjdzie na Ukrainę. Przed nami kolejne uderzenie wiatru, który wyraźnie nasili się u schyłku niedzieli, a z całą mocą smagnie w poniedziałek nad ranem, po nasunięciu się frontu chłodnego i tym samym zmianie kierunku na zachodni, potem północno-zachodni. Wietrzna będzie cała pierwsza połowa doby rozpoczynającej tydzień, oprócz porywistego wiatru także duży wzrost ciśnienia i opady deszczu ze śniegiem. Po południu szybki spadek prędkości wiatru, wieczór spokojny.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24 lutego 2020) pogodę kształtować będzie aktywny i pogłębiający się niż, który znad centralnej Polski przemieści się przez wschód naszego kraju nad Ukrainę. W środku nocy z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny. Będziemy w polarno-morskich masach powietrza - wieczorem w bardzo ciepłej, nad ranem w zdecydowanie chłodniejszej. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, nad ranem deszczu ze śniegiem, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany wzmagający się do silnego, przejściowo bardzo silnego i porywistego, o średniej prędkości osiągającej 50 km/h, porywisty, w porywach do 100 km/h, południowy skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1000 hPa, wieczorem będzie spadać, nad ranem natomiast szybko wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (24 lutego 2020) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Ukrainy. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 5°C do 6°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 70 km/h, późnym popołudniem słabnący do słabego, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (24/25 lutego 2020) dostaniemy się pod wpływ kolejnego niżu, który znajdować się będzie nad Morzem Północnym. Od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, nad ranem wzrastające do całkowitego, aż do wystąpienia słabych opadów deszczu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr wieczorem słaby, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie spadać.

We wtorek w ciągu dnia (25 lutego 2020) będziemy ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego nad Skandynawię. Z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa i nadal będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj