Logo
Wydrukuj tę stronę

W piątek mokry śnieg, weekend trochę cieplejszy. Słonecznie i sucho tylko w sobotę

W piątek mokry śnieg, w niedzielę deszcz. Ostatni dzień lutego - sobota - słoneczny, suchy i wietrzny. W piątek mokry śnieg, w niedzielę deszcz. Ostatni dzień lutego - sobota - słoneczny, suchy i wietrzny. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Prąd strumieniowy frontu polarnego odsunął się dosyć daleko na południe, pozostajemy w zasięgu rozległego niżu, ale temperatura nie przekracza normy wieloletniej tak znacznie jak w minionych tygodniach. Głęboki wtórny ośrodek niskiego ciśnienia w czwartek dotarł nad południowe Niemcy, gdzie znów silnie wieje i pada. W piątek nad ranem będzie on już nad Czechami, a w ciągu dnia przewędruje przez Karpaty do wieczora docierając Krym i wypełniając się. Powinniśmy spodziewać się opadów mokrego śniegu, a także wzrostu niskiego ciśnienia o kilkanaście hektopaskali. W sobotę słonecznie, sucho i cieplej, w drugiej połowie doby wiatr nasili się i będzie porywisty. Niedziela bez przymrozka, maksymalnie 5°C, ale znów popada - tym razem wyłącznie deszcz.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (27/28 lutego 2020) dostawać się zaczniemy pod wpływ niżu, który znad południowych Niemiec przemieści się przez Czechy, a rano znajdzie się już w Tatrach. Będziemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże, jedynie początkowo możliwe przejaśnienia. Nad ranem słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa, będzie powoli spadać.

W piątek w ciągu dnia (28 lutego 2020) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Tatr nad Krym wraz ze związanym z nim frontem zokludowanym. Napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady mokrego śniegu, przejściowo śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni skręcający na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1005 hPa, będzie szybko wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (28/29 lutego 2020) będziemy w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej, dopiero nad ranem rozbuduje się nad nami wyż znad Bałkanów. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego napływającego z północnego zachodu. Zachmurzenie duże, początkowo możliwe przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni, dopiero nad ranem skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (29 lutego 2020) znajdziemy się na skraju wyżu znad Europy Południowo-Wschodniej, przemieszczającego się znad Bałkanów nad Turcję. Będziemy w chłodnej i suchej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr początkowo słaby, około południa wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne przechodzące w obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (29 lutego 2020/1 marca 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad północnego Atlantyku, a z zachodu na wschód przemieści się związany z nim ciepły front atmosferyczny, za którym z południowego zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z niewielkimi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie powoli spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (1 marca 2020) pogodę kształtować będzie zatoka rozległego niżu znad Atlantyku, a od zachodu nasunie się chłodny front atmosferyczny. Będziemy w powietrzu polarno-morskim - początkowo w cieplejszym, potem w chłodniejszym. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021