Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Środa ponura, ciemna i deszczowa, a w czwartek poprawa pogody. Zdecydowanie chłodniej

W środę zdecydowanie ochłodzi się, będzie także pochmurno i mokro. Czwartek przyniesie rozpogodzenia. W środę zdecydowanie ochłodzi się, będzie także pochmurno i mokro. Czwartek przyniesie rozpogodzenia. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Napływ powietrza zwrotnikowego w marcu już zawsze skutkuje wzrostem temperatury do co najmniej kilkunastu stopni Celsjusza, i tak też było we wtorek w całej wschodniej Polsce. Niż, w którego przedniej części jeszcze się znajdujemy, wieczorem wyjdzie znad północnej Polski nad Bałtyk, nad całe Podkarpacie nasunie się pofalowany front atmosferyczny, który wprowadzi powietrze już zdecydowanie chłodniejsze. Do tego stopnia, że w środę przejściowo padać będzie... deszcz ze śniegiem. Cały trzeci dzień tygodnia przyniesie fatalną, pochmurną aurę, nadal więc dokuczać nam będzie odczucie senności. Nie obejdzie się bez parasoli. W czwartek aura poprawi się, ale wciąż pozostaniemy w obszarze rozległego niżu.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (3/4 marca 2020) pogodę kształtować będzie niż, który znad północnej Polski przemieści się nad Bałtyk Centralny. Nad Podkarpacie nasunie się pofalowany front atmosferyczny i napływać zacznie wyraźnie chłodniejsze i bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (4 marca 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Bałtyckiego, w strefie pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, miejscami przejściowo deszczu ze śniegiem, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C, wystąpi rano. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, do wieczora jeszcze nieznacznie wzrośnie. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (4/5 marca 2020) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w strefie pofalowanego frontu chłodnego, który do rana odsunie się nad Ukrainę. Z północnego zachodu wciąż napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, zacznie powoli spadać.

W czwartek w ciągu dnia (5 marca 2020) zacznie nasuwać się kolejny niż wtórny, tym razem znad Morza Północnego. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj