KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Najbliższe noce z gorszą jakością powietrza. Na początku tygodnia przejaśnienia i do 10°C

Najbliższe noce z gorszą jakością powietrza. Początek tygodnia umiarkowanie ciepły, z nocnymi przymrozkami. Najbliższe noce z gorszą jakością powietrza. Początek tygodnia umiarkowanie ciepły, z nocnymi przymrozkami. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W niedzielę barometry wskazują najwyższe ciśnienie od 22 lutego, a to dlatego, że po raz pierwszy od dwóch tygodni wydostaliśmy się spod wpływu głębokiego niżu. Wieczorem wiatr osłabnie, przejściowo nawet ucichnie, co wpłynie na znaczny wzrost zanieczyszczenia powietrza. Także poniedziałkowy schyłek doby ze smogiem i chłodem, w ciągu dnia zaś czasem więcej słońca, czasem przewaga chmur. We wczesnych godzinach popołudniowych notować będziemy najwyżej 10°C, ociepli się w środku tygodnia, ale niż znad Europy Północno-Zachodniej - wciąż głęboki i aktywny - znów da o sobie znać. We wtorek pod koniec dnia nasili się wiatr, co poprawi nam jakość powietrza, ale już niekoniecznie biomet. Ciśnienie zacznie spadać.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (8/9 marca 2020) znajdziemy się pod wpływem wyżu znad Bałkanów, w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, nad ranem małe. W drugiej połowie nocy lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby, zmienny, przejściowo cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (9 marca 2020) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (9/10 marca 2020) nasuwać się zacznie płytka zatoka niżu znad Morza Norweskiego wraz z mało aktywnym, i w dodatku ciągle rozmywającym się frontem zokludowanym. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe, stopniowo wzrastające, aż do dużego nad ranem. Niewykluczony słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (10 marca 2020) pogodę kształtować będzie rozległy niż znad Morza Norweskiego wraz z głębokim ośrodkiem wtórnym, przemieszczającym się znad północnego Atlantyku nad Norwegię. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr do południa słaby, zmienny, potem umiarkowany i porywisty, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie coraz szybciej spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne, w drugiej połowie dnia pogarszające się do niekorzystnych.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?