Logo
Wydrukuj tę stronę

W środę ponuro i deszczowo, do 9°C. W czwartek wyjrzy słońce, a po południu nawet 16°C!

W środku tygodnia wysokie temperatury. W czwartek po południu, w ciepłym wycinku niżu, zanotujemy ponad 15°C. W środku tygodnia wysokie temperatury. W czwartek po południu, w ciepłym wycinku niżu, zanotujemy ponad 15°C. Źródło: Ventusky

Noc z niedzieli na poniedziałek oraz ta poprzedzająca wtorek minęły nam przy wysokim stężeniu zanieczyszczenia powietrza za oknami. W środku tygodnia pogodę kształtować zacznie rozległy niż, wiatr ożywi się, dzięki czemu smog nie będzie tak dokuczliwy. W środę nasunie się ciepły front atmosferyczny, cały dzień będzie pochmurny i ciemny, już nad ranem zacznie padać deszcz, i tak aż do wieczora. Słońce ani przez moment nie przebije się przez grube chmury. Przejaśnień, i to licznych, spodziewamy się natomiast w czwartek. Ciepło, po południu zanotujemy 15°C, lokalnie nawet blisko 16°C. To pierwszy podmuch prawdziwej wiosny, który potrwa jednak tylko jeden dzień.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (10/11 marca 2020) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Norwegii przez Szwecję nad Bałtyk Centralny, a nad ranem od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające najpierw do dużego, a następnie do całkowitego. Nad ranem opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, nad ranem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, przez większość nocy będzie spadać, dopiero nad ranem zacznie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (11 marca 2020) pogodę kształtować będzie rozległy niż z kolejnym ośrodkiem wtórnym, tym razem znad północnego Atlantyku. Nad całym obszarem południowej Polski, od Sudetów po Karpaty, rozciągać się będzie ciepły front atmosferyczny. Z zachodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (11/12 marca 2020) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającym się znad północnego Atlantyku nad Morze Północne. Utrzyma się napływ ciepłego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego z zachodu. Zachmurzenie duże, nad ranem możliwe przejaśnienia. Słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (12 marca 2020) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Morza Północnego przez Szwecję nad Bałtyk. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr umiarkowany, przejściowo porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021