KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek słoneczny i wietrzny, od przedpołudnia cieplej. We wtorek po południu 13°C

W poniedziałek początek ocieplenia, będzie wietrznie i nie zabraknie słońca. We wtorek po południu 13°C. W poniedziałek początek ocieplenia, będzie wietrznie i nie zabraknie słońca. We wtorek po południu 13°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W niedzielne południe wyż opuścił Polskę i wyszedł na Ukrainę, w większości kraju wiatr zmienił kierunek na południowy, ale na Podkarpaciu wciąż nie - tutaj chłód utrzyma się najdłużej, aż do poniedziałkowego poranka. Potem i do nas dotrze powietrze pochodzenia atlantyckiego, dzięki czemu ociepli się do 10°C w godzinach popołudniowych. Niebo nie będzie już pieścić naszych oczu lazurowym błękitem, jak dobę wcześniej, ale zacznie przyjmować mleczną barwę za sprawą chmur pierzastych rozmywającego się frontu ciepłego, które jednak nie odbiorą nam usłonecznienia. Wiatr dość silny i porywisty, we wtorek osłabnie i zmieni kierunek. W drugi dzień tygodnia cieplej, nawet do 13°C, zachmurzenie wzrośnie, ale trochę słońca też ujrzymy. Nadal bez opadów. Ciepłych kurtek nie należy jeszcze chować do szaf.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 marca 2020) znajdziemy się w zasięgu wyżu przemieszczającego się znad Ukrainy nad Mołdawię. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1028 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (16 marca 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Finlandii nad północno-zachodnią Rosję. Nad wschodnią częścią kraju przemieści się mało aktywny, w dodatku ciągle rozmywający się ciepły front atmosferyczny, za którym z zachodu napłynie cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1027 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (16/17 marca 2020) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu, w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, jedynie początkowo wieczorem umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (17 marca 2020) nad całą Polską rozbudowywać się zacznie klin wyżu znad Francji. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, południowy, stopniowo skręcający na zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1031 hPa, przez większość dnia będzie się lekko wahać, a wieczorem jeszcze trochę wzrośnie. Warunki biometeorologiczne obojętne i korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?