Logo
Wydrukuj tę stronę

Ochłodzi się aż o kilkanaście stopni! Sobota z deszczem, w niedzielę słońce, ale najwyżej 3°C

Początek kalendarzowej wiosny będzie chłodny. Napłynie czyste, ale zimne powietrze arktyczne. Początek kalendarzowej wiosny będzie chłodny. Napłynie czyste, ale zimne powietrze arktyczne. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nadchodzący weekend i jednocześnie początek kalendarzowej wiosny okaże się dla wielu zaskakująco chłodny za sprawą spływu zimnego powietrza arktycznego z północnego wschodu. Front atmosferyczny, wprowadzający to ochłodzenie, nasunie się w sobotę, przynosząc opady deszczu,  pochmurną aurę oraz zmianę kierunku wiatru na północny, potem północno-wschodni. W niedzielę zaś błękitne niebo, na którym pojawi się trochę chmur kłębiastych pięknej pogody, będzie słonecznie, ale jeszcze zimniej. Większość doby z mrozem, tylko w środku dnia, na kilka godzin, temperatura wzrośnie powyżej 0°C. Umiarkowany i porywisty wiatr sprawi jednak, że temperatura odczuwalna okaże się niższa od rzeczywistej. Tym bardziej więc zalecamy - w tym szczególnym okresie - pozostanie w domu, gdy nie ma konieczności jego opuszczania. W ostatnie południe tego tygodnia rekomendujemy też przewietrzenie mieszkań - mimo chłodu - ponieważ to zimne powietrze będzie jednocześnie bardzo czyste.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (19/20 marca 2020) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Rosji, w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, nad ranem słaby przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (20 marca 2020) nadal będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Rosji, w ciepłej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (20/21 marca 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Rosji, ale z północy nasunie się chłodny front atmosferyczny. Utrzyma się jeszcze napływ ciepłego, ale i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (21 marca 2020) pogodę wciąż jeszcze kształtować będzie niż znad Rosji i przemieszczający się na południe chłodny front atmosferyczny. Z północy napływać zacznie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (21/22 marca 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Szwecji. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne i suche powietrze arktyczne. Wieczorem zachmurzenie umiarkowane, nad ranem bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1029 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (22 marca 2020) znajdziemy się, podobnie jak i pozostała część Polski, pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Szwecji nad Bałtyk. Z północnego wschodu napływać będzie chłodne i suche powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1033 hPa i nadal będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021