Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Weekend słoneczny i ciepły, w sobotę 16°C. Ocieplenie będzie jednak tylko przejściowe

Najbliższe dni słoneczne i ciepłe. Pozostaniemy w suchym powietrzu kontynentalnym. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz) Najbliższe dni słoneczne i ciepłe. Pozostaniemy w suchym powietrzu kontynentalnym. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz) Źródło: Ventusky

Druga połowa tygodnia, w przeciwieństwie do pierwszej, będzie ciepła. Najprzyjemniej zapowiada się sobota, kiedy to w godzinach popołudniowych termometry wskażą 16°C, w dodatku przy z dnia na dzień coraz mocniejszym wiosennym słońcu. Noce bez przymrozków. Wciąż utrzymywać się ma słoneczna i sucha aura, dokuczliwy wiatr osłabnie, wzrośnie zatem nie tylko temperatura rzeczywista, ale także odczuwalna.

REKLAMAOcieplenie będzie jednak bardzo krótkie i przejściowe, ponieważ w przyszłym tygodniu, od samego jego początku, znów do całej Polski napływać zacznie powietrze arktyczne z północy. Tymczasem przed nami kilka naprawdę ciepłych i ładnych dni, w których trzeba będzie wykazać się silną wolą i stawić opór pokusie - nie wychodźmy z domów, jeśli nie nagli nas żadna konieczność. Zmiana czasu na letni, która nastąpi w niedzielę nad ranem, wydłuży nam dzień pozornie aż o godzinę - jeszcze w sobotę słońce zajdzie przed 18:00, a w ostatni dzień tygodnia dopiero o 19:00.

W nocy z czwartku na piątek (26/27 marca 2020) znajdziemy się pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1027 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (27 marca 2020) pogodę nadal kształtować będzie wyż znad Rosji. Utrzyma się napływ suchego powietrza polarno-kontynentalnego ze wschodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z piątku na sobotę (27/28 marca 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu znad Rosji, w suchej, polarno-kontynentalnej masie powietrza, napływającego ze wschodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (28 marca 2020) znajdować się będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Pozostaniemy w powietrzu polarno-kontynentalnym. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (28/29 marca 2020) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Utrzyma się nad naszą częścią kraju powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (29 marca 2020) pozostaniemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia, w polarno-kontynentalnej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj