KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na początku tygodnia gwałtowne ochłodzenie. Wrócą przymrozki i przelotne opady śniegu

Początek tygodnia chłodny, z przelotnymi opadami śniegu. Noce i poranki przyniosą spore przymrozki. Początek tygodnia chłodny, z przelotnymi opadami śniegu. Noce i poranki przyniosą spore przymrozki. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Przed nami prawdopodobnie ostatni epizod zimowy aż do jesieni. Piękna pogoda, która zdominowała minione dni, ulegnie załamaniu w noc rozpoczynającą nowy tydzień - wystąpią opady: najpierw deszczu, nad ranem deszczu ze śniegiem, a o świcie i rano już wyłącznie śniegu. Potężny wyż znad północnego Atlantyku, w którego centrum ciśnienie osiąga 1056 hPa, współdziałając z rozległym niżem znad Morza Barentsa spowodują kolejny tej wiosny napływ arktycznego powietrza do Europy Środkowej, koniec marca i sam początek kwietnia będą więc w naszym kraju chłodne. Nocami przymrozki, i to całkiem spore. Dni rzecz jasna trochę cieplejsze, ale wystąpią za to przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej, na zmianę z licznymi przejaśnieniami. Dobra wiadomość jest taka, że w drugiej połowie tygodnia wiosna przyjdzie już na stałe, wkraczając z przytupem - przynosząc dużo słońca i coraz wyższe temperatury.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (29/30 marca 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Morza Barentsa, a z północnego zachodu na południowy wschód przemieści się aktywny chłodny front atmosferyczny. Z północy napływać zacznie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu nad ranem przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, przez całą noc będzie wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (30 marca 2020) znajdziemy się w tylnej części niżu przemieszczającego się znad Morza Barentsa nad Morze Karskie. Z północy napływać będzie chłodne, arktyczno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (30/31 marca 2020) rozbuduje się nad nami klin wyżu znad północnego Atlantyku. Utrzyma się napływ chłodnego arktycznego powietrza z północy. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -6°C do -5°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1025 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (31 marca 2020) od północnego zachodu nasunie się zatoka rozległego niżu znad Skandynawii oraz związana z nią linia zbieżności. Pozostaniemy w chłodnym arktyczno-morskim powietrzu napływającym z północy. Zachmurzenie zmienne, przelotne opady śniegu i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, jedynie okresami porywisty, zmienny z przewagą północnego. Widzialność przeważnie dobra, pogarszająca się do umiarkowanej tylko w strefie opadów przelotnych. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?