KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend: wysokie ciśnienie i wciąż bardzo suche powietrze. Niedziela będzie bezchmurna

W najbliższy weekend nad Polską rozbuduje się wyż. Niedziela bezchmurna, noc z przymrozkiem, w dzień do 10°C. W najbliższy weekend nad Polską rozbuduje się wyż. Niedziela bezchmurna, noc z przymrozkiem, w dzień do 10°C. Źródło: Ventusky

Po spadku ciśnienia, który wystąpił w środku tygodnia, w nadchodzący weekend rozbuduje się słoneczny i suchy wyż. Wkroczyliśmy w półrocze ciepłe, opadów w kraju nadal brakuje i nic nie zapowiada, aby w najbliższym czasie niedobór ten został uzupełniony, tylko wręcz przeciwnie. Słaby i przelotny deszcz popada tylko w piątek po południu, ale będzie to niemal dosłownie kropla w morzu potrzeb. Przyszły tydzień przyniesie duże ocieplenie, niestety również w wersji suchej.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (2/3 kwietnia 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu, który przemieści się znad Szwecji przez Bałtyk Północny nad Finlandię. Utrzyma się napływ suchego powietrza polarno-morskiego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie się lekko wahać.

W piątek w ciągu dnia (3 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie niż, który znad Finlandii przemieści się nad północno-zachodnią Rosję. Późnym popołudniem nasunie się mało aktywny front okluzji. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego z zachodu. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (3/4 kwietnia 2020) rozbuduje się nad nami wyż przemieszczający się znad Belgii nad Niemcy. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie szybko wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (4 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie wyż, który znad Niemiec przemieści się nad zachodnią Polskę. Z północnego wschodu napływać zacznie suche powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (4/5 kwietnia 2020) pogodę w całej Polsce kształtować będzie wyż, którego centrum znajdzie się nad naszym krajem, przemieszczając się do rana nad jego krańce wschodnie. Pozostaniemy w suchej masie powietrza polarno-kontynentalnego, napływającego z północnego wschodu. Będzie bezchmurnie. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1033 hPa, będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (5 kwietnia 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który przemieści się nad Ukrainę. Ze wschodu napływać będzie suche powietrze polarno-kontynentalne. Bezchmurnie. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1035 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne rano obojętne, potem korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?