Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Ochłodzi się i popada. Śmigus-dyngus z burzą i deszczem, we wtorek lokalnie krupa śnieżna

W poniedziałek przez nasz kraj przejdzie aktywny front chłodny. Po południu burza i długo wyczekiwany deszcz. W poniedziałek przez nasz kraj przejdzie aktywny front chłodny. Po południu burza i długo wyczekiwany deszcz. Fot. Pexels

Nadchodzą długo wyczekiwane opady - po ciepłej i suchej Wielkanocy w poniedziałek dostaniemy się pod wpływ głębokiego niżu znad Finlandii, rano nad północno-zachodnią Polskę wkroczy aktywny chłodny front atmosferyczny i minie pół dnia, zanim dotrze on nad Podkarpacie. Przed nim, w strefie linii zbieżności, po południu utworzą się burze, w trakcie których spodziewamy się porywistego wiatru i deszczu. We wtorek za frontem spłynie chłodne powietrze i w tylnej części niżu wystąpią nawet opady krupy śnieżnej i śniegu. Mimo to krajobrazy nie zabielą się, a słaby przymrozek wystąpi tylko w środę nad ranem.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 kwietnia 2020) dostawać się zaczniemy, podobnie jak i reszta kraju, pod wpływ pogłębiającego się niżu znad Finlandii. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa i przez całą noc będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (13 kwietnia 2020) pogodę kształtować będzie głęboki niż znad Finlandii, po południu nasunie się linia zbieżności, a pod wieczór aktywny chłodny front atmosferyczny z nim związany. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże, wieczorem wzrastające do całkowitego. Przelotne opady deszczu, po południu także burza. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, południowy, późnym popołudniem skręcający na północno-zachodni, a przejściowo nawet północny. Widzialność dobra, w strefie opadów deszczu i burz umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, przez większość dnia będzie spadać, dopiero późnym popołudniem zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (13/14 kwietnia 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Finlandii, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, który będzie przemieszczał się z północnego zachodu na południowy wschód, do rana opuszczając Polskę. Z północy napłynie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu, a nad ranem także deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, nad ranem poprawiająca się do bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (14 kwietnia 2020) znajdować się będziemy w tylnej części niżu znad Finlandii. Będziemy w chłodnej arktyczno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj