Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W poniedziałek 17°C, będzie sucho. Wtorek przenikliwie chłodny, ale za to popada deszcz

W poniedziałek trochę słońca i trochę chmur, po południu 17°C. Wtorek chłodny, z opadami deszczu. W poniedziałek trochę słońca i trochę chmur, po południu 17°C. Wtorek chłodny, z opadami deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Dokładnie przez dziewięć i pół doby nieprzerwanie znajdowaliśmy się w objęciach rozległego niżu, noc rozpoczynająca nowy tydzień przyniesie krótką zmianę i sięgnie nas, jednak tylko na jeden dzień, wyż znad Alp. Jest on słaby, ciśnienie znormalizowane w jego centrum nad Austrią tylko nieznacznie przekracza 1020 hPa, i jego wpływ nie potrwa długo. Mimo to poniedziałek w południowo-wschodniej części kraju zapowiada się bezdeszczowy, z zachmurzeniem umiarkowanym. Po południu możemy liczyć na 17°C. Wtorek przyniesie kilkustopniowe ochłodzenie, odczuwać będziemy przenikliwy chłód w masie powietrza pochodzenia arktycznego. Będzie też padać deszcz, lecz przy aktualnej sytuacji hydrologicznej na opady pojawiające się w prognozach narzekać po prostu nie wypada.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (3/4 maja 2020) sięgnie nas słaby wyż znad Alp. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (4 maja 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Austrii. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (4/5 maja 2020) dostaniemy się pod wpływ rozległego niżu znad Morza Grenlandzkiego obejmującego również znaczną część Europy Północnej i Wschodniej, z ośrodkiem wtórnym nad Morzem Bałtyckim. Od zachodu nasuwać się zacznie związany z nim chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, w drugiej połowie nocy duże. Nad ranem słaby deszcz. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (5 maja 2020) pogodę kształtować będzie niż wtórny znad Bałtyku, a z zachodu na wschód przemieści się chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu napływać zacznie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Rano zachmurzenie całkowite, potem duże z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, przejściowo o umiarkowanym natężeniu. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu przejściowo porywisty, północno-zachodni i zachodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej i bardzo dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj