Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W połowie tygodnia dopada więcej deszczu. Chłodno, zwłaszcza w nocy z wtorku na środę

Niż, który w środę powstanie nad Alpami, przyniesie nam więcej deszczu. Na razie wciąż chłodno. Niż, który w środę powstanie nad Alpami, przyniesie nam więcej deszczu. Na razie wciąż chłodno. Źródło: Ventusky

W poniedziałek do północno-zachodniej połowy Polski, a we wtorek już do całego kraju dotarło bardzo chłodne powietrze polarno-morskie. Wieczorem rozbuduje się słaby wyż, wiatr zdecydowanie osłabnie, co oznacza, że przed nami chłodna noc. W Krośnie spodziewamy się tylko 1°C, lokalnie w powiecie wystąpią przygruntowe przymrozki. Wpływ wyżu nie potrwa długo, w środę na froncie polarnym nad Alpami utworzy się niż wtórny i jego chmury z opadami deszczu dotrą między innymi na Podkarpacie. Dzięki nim noc ze środy na czwartek już bez przymrozków, za to z deszczem. W dzień nie więcej niż 11°C.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (12/13 maja 2020) rozbuduje się nad nami wyż przemieszczający się znad Podhala nad Morze Czarne. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, nad ranem umiarkowane. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, początkowo będzie wzrastać, nad ranem jednak zacznie spadać.

W środę w ciągu dnia (13 maja 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Europy Północno-wschodniej. Nad Alpami zacznie tworzyć się wtórny ośrodek niskiego ciśnienia, a pod wieczór nasunie się jego front ciepły. Pozostaniemy jednak w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże, z przejaśnieniami w pierwszej części dnia. Wieczorem opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko do południa okresami porywisty, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (13/14 maja 2020) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Alp nad Słowację oraz związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Będziemy w chłodnej i wilgotnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Oprócz opadów możliwa również mgła, w której widzialność spadać będzie do 800 metrów. Temperatura minimalna od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej i bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie powoli spadać, dopiero nad ranem zacznie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (14 maja 2020) będziemy pod wpływem tego samego niżu, który przemieści się znad Słowacji nad Mołdawię, w strefie frontu zokludowanego. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj