Logo
Wydrukuj tę stronę

W poniedziałek sucho i do 20°C. We wtorek nawet 22°C, ale lokalnie przelotnie pokropi

W poniedziałek sucho, ale nie więcej niż 20°C. We wtorek przyjemnie, do 22°C, lokalnie przelotnie pokropi. W poniedziałek sucho, ale nie więcej niż 20°C. We wtorek przyjemnie, do 22°C, lokalnie przelotnie pokropi. Fot. PixaBay

Wilgotna pierwsza połowa maja, w której w Krośnie spadło przeszło 61 litrów wody na metr kwadratowy, będzie musiała wystarczyć nam na jakiś czas. Patrząc bowiem w prognozy średnioterminowe większych deszczów nie widać, a jeśli pojawią się opady w najbliższych dniach, to tylko przelotne i słabe, a co za tym idzie niewiele znaczące. Jesteśmy w cyrkulacji zachodniej, w strefie napływu umiarkowanie ciepłego powietrza. W poniedziałek spodziewamy się maksymalnie 20°C, we wtorek trochę cieplej, a potem w kolejnych dniach znów co najwyżej stopni kilkanaście. Wiatr nocami i wczesnymi rankami słaby i zmienny, mogą się zdarzać się nawet okresy zupełnej ciszy. W środku dnia natomiast wzmagać się będzie do umiarkowanego i wiać już wyraźnie z kierunków zachodnich.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (17/18 maja 2020) będziemy w obszarze rozległego wału wysokiego ciśnienia rozciągającego się od Atlantyku przez Europę Środkową po Morze Czarne. Z zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie. Będzie bezchmurnie, tylko wieczorem początkowo zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, początkowo będzie powoli wzrastać, potem pozostanie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (18 maja 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Z zachodu napływać zacznie coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr wcześnie rano i pod wieczór słaby, poza tym umiarkowany i porywisty, z kierunków zachodnich. Widzialność bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (18/19 maja 2020) sytuacja baryczna pozostanie bez większych zmian. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego z zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, nad ranem zacznie powoli spadać.

We wtorek w ciągu dnia (19 maja 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rosji, a z północnego zachodu na południowy wschód powoli przez kraj przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021