Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W środku tygodnia napływ powietrza z północy. Mimo słońca w czwartek najwyżej 15°C

W środku tygodnia do całej Polski napływać będzie chłodne powietrze z północy. Wyż zapewni sporo słońca. W środku tygodnia do całej Polski napływać będzie chłodne powietrze z północy. Wyż zapewni sporo słońca. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W tym roku mamy wyraźną wiosnę - jest zupełnie inaczej, niż na przykład przed dwoma laty, kiedy to przeszliśmy bezpośrednio i bardzo gwałtownie z zimy panującej jeszcze w marcu do warunków letnich notowanych już od kwietnia. W roku bieżącym na razie tylko 11 maja był gorący, w poniedziałek i wtorek temperatura maksymalna co prawda przekraczała 20°C, ale już w środę znów napłynie powietrze z północy, chłodniejsze od docierającego obecnie o kilka stopni Celsjusza. Najniższe temperatury w czwartek, kiedy to w najcieplejszym doby będziemy mogli liczyć na co najwyżej 15°C. Pogodę ukształtuje wyż, a więc oznacza to, że tylko w strefie frontu chłodnego w nocy z wtorku na środę bardzo słabo i przelotnie popada, a potem, przynajmniej do piątku, będzie sucho i całkiem słonecznie.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (19/20 maja 2020) pogodę kształtować będzie niż znad zachodniej Rosji, a z północy na południe przemieści się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 10°C do 11°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (20 maja 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Morza Norweskiego. Z północy napływać zacznie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy ze środy na czwartek (20/21 maja 2020) pogodę kształtować będzie ten sam wyż przemieszczający się znad Morza Norweskiego nad Półwysep Skandynawski. Z północy napływać będzie przetransformowane powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 5°C do 6°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (21 maja 2020) będziemy pod wpływem wyżu znad Szwecji. Z północy napływać będzie powietrze arktyczne stare. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj