KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Poniedziałek parny, po południu miejscami gwałtowne burze. We wtorek przewaga chmur

W poniedziałek parno, po południu przejdzie front chłodny. Wtorek, zwłaszcza początkowo, będzie pochmurny. W poniedziałek parno, po południu przejdzie front chłodny. Wtorek, zwłaszcza początkowo, będzie pochmurny. Fot. PixaBay

O ile w zachodniej Polsce wciąż dominuje chłód, o tyle nasza część kraju poczuła już powiew lata. Napływające do nas powietrze jest ciepłe i wilgotne, co skutkuje niepożądaną parnością. Przy dominacji niżu i bliskim sąsiedztwie frontu atmosferycznego nie ma w atmosferze warstw hamujących konwekcję, zatem musimy liczyć się również z burzami, gdzieniegdzie gwałtownymi, którym towarzyszyć będą opady gradu i porywisty wiatr. Poniedziałek przyniesie podobny typ pogody. We wtorek z uwagi na napływ wilgotnego powietrza polarno-morskiego przybędzie chmur Stratocumulus o niskiej podstawie, zatem słonecznych chwil niewiele.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (7/8 czerwca 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Morza Barentsa. Utrzyma się napływ ciepłego i wilgotnego powietrza zwrotnikowego z południa. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (8 czerwca 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Morza Barentsa, a po południu nasunie się strefa związanego z nim pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego. Utrzyma się napływ ciepłego, wilgotnego i chwiejnego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Po południu przelotne deszcze i burze, miejscami gwałtowne, z gradem i porywistym wiatrem. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, w porywach do 70 km/h, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra, w burzach krótkotrwałe pogorszenia widzialności do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (8/9 czerwca 2020) pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu znad Morza Barentsa. Z zachodu napłynie jednak chłodniejsze i bardzo wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa i będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (9 czerwca 2020) nadal pozostawać będziemy pod wpływem rozległego układu niskiego ciśnienia. Z zachodu napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie całkowite, potem duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?