KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W środę powrót niestabilnej masy powietrza. Od połowy tygodnia będzie parno i burzowo

W środę powróci do nas wilgotne i chwiejne powietrze zwrotnikowe. Będzie ciepło, ale też parno i burzowo. W środę powróci do nas wilgotne i chwiejne powietrze zwrotnikowe. Będzie ciepło, ale też parno i burzowo. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wtorek to dzień odpoczynku od gwałtownych burz, oddychamy co prawda wilgotnym, ale stabilnym powietrzem. Kto jednak oczekiwał końca niżowej aury, ten się bardzo rozczaruje. Front atmosferyczny nie odszedł daleko, w środę nad Rumunią zafaluje, a niż powstały z tej fali wprowadzi do nas z powrotem powietrze zwrotnikowe. W połowie tygodnia zatem znów wilgotno i ciepło, a tym samym również parno. Nocami po burzowych popołudniach mogą tworzyć się gęste mgły. Koniec burzowej aury nastąpi dopiero, gdy rozbuduje się wyż, a na to póki co w ogóle się nie zanosi.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (9/10 czerwca 2020) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Będziemy w wilgotnym powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie całkowite. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (10 czerwca 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Rumunii, a ze wschodu na zachód przemieści się związany z nim ciepły front atmosferyczny. Napłynie za nim ciepłe, wilgotne i niestabilne powietrze zwrotnikowe z południowego wschodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, po południu przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (10/11 czerwca 2020) będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Rumunii. Z południowego wschodu napływać będzie ciepła i wilgotna masa powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, będzie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (11 czerwca 2020) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Rumunii, w ciepłej, wilgotnej i chwiejnej masie powietrza zwrotnikowego, napływającego z południowego wschodu. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1008 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?