KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na początku tygodnia najwyżej 20°C. Będzie sporo chmur, we wtorek opady deszczu

Napływa chłodniejsze, ale nadal wilgotne powietrze. Na początku tygodnia przewaga chmur i najwyżej 20°C. Napływa chłodniejsze, ale nadal wilgotne powietrze. Na początku tygodnia przewaga chmur i najwyżej 20°C. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Po gorącej sobocie nadeszła wyraźnie chłodniejsza niedziela. Jesteśmy już w innej masie powietrza, bardzo niestabilna zwrotnikowa została tymczasowo wyparta z naszego kraju, w ostatni dzień tygodnia nigdzie w Polsce nie grzmi. Nad znacznym obszarem Europy wciąż dominuje rozległy niż. Jego fronty atmosferyczne przyniosą nam na początku tygodnia aurę chłodniejszą od tej z ostatnich dni, nie zabraknie chmur piętra niskiego Stratocumulus, więc słońca będzie raczej niewiele. W strefie frontu ciepłego, za którym w środku tygodnia ponownie napłynie chwiejna masa powietrza, we wtorek możliwe chmury kłębiasto-deszczowe, ale nieosiągające jeszcze wysokości pozwalającej na elektryzację i wyładowania atmosferyczne. Popołudniami około 20°C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15 czerwca 2020) będziemy jeszcze na skraju wyżu przemieszczającego się znad Finlandii nad Rosję. Z północnego wschodu napływać będzie przetransformowane powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-wschodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (15 czerwca 2020) utrzymamy się jeszcze na skraju wyżu znad Rosji. Z północnego wschodu napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie stare. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (15/16 czerwca 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Bałkanów. Ze wschodu powoli nasunie się strefa ciepłego frontu atmosferycznego, bardzo powoli przemieszczająca się na zachód. Pozostaniemy więc w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (16 czerwca 2020) pogodę kształtować będzie niż z Bałkanów, a ze wschodu na zachód, wciąż bardzo powoli, przemieszczać się będzie ciepły front atmosferyczny. Utrzyma się napływ wilgotnego powietrza polarno-morskiego starego. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?