Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

IMGW: burze z gradem i lokalne podtopienia

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Pexels

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alarmy pierwszego stopnia dla Podkarpacia przed burzami z gradem oraz przed gwałtownym wzrostem stanów wody.

REKLAMAPrognozuje się wystąpienie burz opadami deszczu miejscami rzędu 20-30 litrów wody na metr kwadratowy, a lokalnie do 40 l/mkw. oraz porywami wiatru do 65 kilometrów na godzinę. Miejscami możliwe są opady gradu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.

Gwałtowne wzrosty stanów wody
Jak informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych.

Ostrzeżenie dotyczy obszaru zlewni: Wisłoki, Sanu, Wisłoka, Wieprza, mniejszych bezpośrednich dopływów Wisły, Bugu po Krzyczew (małopolskie, podkarpackie, lubelskie).

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 30%.

- Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne, od strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie w obszarach miejskich) - informuje Przemysław Plewa, dyżurny synoptyk hydrolog IMGW-PIB.

Ostrzeżenia ważne są od wtorku od godziny 12:00 do środy do godziny 02:00.

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj