Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Uwaga na burze z gradem. Alert IMGW drugiego stopnia

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Frank Cone / Pexels

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Podkarpacia ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem. Mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia.

REKLAMAPrognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami o sumie do 30 litrów wody na metr kwadratowy, lokalnie do 50 l/mkw. oraz porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Miejscami może padać grad.

Jak poinformowało Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, wydano również ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia dotyczące wezbranie wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych.

- Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Ze względu na swój charakter, intensywny, punktowy opad, w miejscu jego wystąpienia może spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia (głównie na obszarach miejskich) - informuje IMGW-PIB.

Ostrzeżenia ważne są od środy od godziny 10 do czwartku do godziny 6.

(rdn)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj