Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W poniedziałek ciąg dalszy fatalnej pogody, we wtorek przejaśnienia. Będzie porywiście wiać

W poniedziałek mokro, ponuro i nieprzyjemnie. We wtorek przejaśni się, ale z kolei jeszcze mocniej powieje. W poniedziałek mokro, ponuro i nieprzyjemnie. We wtorek przejaśni się, ale z kolei jeszcze mocniej powieje. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Wpływ chłodnego i wilgotnego niżu utrzyma się jeszcze kilka dni. Wiele wskazuje na to, że dopiero w drugiej połowie tygodnia dosięgnie nas wyż. Na razie niestety ciąg dalszy niepogody, w poniedziałek deszczowo, pochmurno i nieprzyjemnie, we wtorek wystąpią co prawda przejaśnienia, ale za to jeszcze bardziej wzmoże się północno-zachodni wiatr, który już dobę wcześniej będzie irytujący. Centrum niżu znajdzie się dokładnie nad naszym krajem. Niskie ciśnienie trochę wzrośnie względem weekendu i jest to zapowiedź poprawy pogody oraz ocieplenia za niespełna tydzień.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (21/22 czerwca 2020) znajdować się będziemy, podobnie jak i reszta kraju, pod wpływem niżu znad Morza Czarnego. Z północnego zachodu napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa i będzie powoli wzrastać.

W poniedziałek w ciągu dnia (22 czerwca 2020) pozostaniemy w zasięgu niżu znad Morza Czarnego. Utrzyma się napływ bardzo wilgotnej polarno-morskiej masy powietrza. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Widzialność słaba i umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (22/23 czerwca 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Bałtyku Południowego nad Polskę. Z zachodu na wschód przewędruje front okluzji chłodnej, za którym napłynie nieco suchsze powietrze polarno-morskie. Początkowo zachmurzenie całkowite, nad ranem duże z przejaśnieniami. W pierwszej połowie nocy zanikające opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. Widzialność umiarkowana poprawiająca się do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (23 czerwca 2020) pogodę kształtować będzie niż z centrum nad Polską, przemieszczający się znad Pomorza nad Śląsk. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj