Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W środę pochmurno, popada deszcz i mżawka. W czwartek ocieplenie, ale może zagrzmieć

W środę pochmurno, dzień będzie chłodny. Czwartek przyniesie ocieplenie, ale lokalnie wystąpią burze. W środę pochmurno, dzień będzie chłodny. Czwartek przyniesie ocieplenie, ale lokalnie wystąpią burze. Fot. PixaBay

Dziś nad Polską znajduje się centrum niżu, to osobliwa sytuacja synoptyczna - na zachodzie kraju chmury przemieszczają się z północy na południe, a u nas dokładnie odwrotnie. Niż ten jutro wyjdzie na Morawy, a wtedy chmury Stratus i Nimbostratus wrócą, nasuwając się tym razem od północnego wschodu, znów przynosząc nam kiepską pogodę. Przed nami więc pochmurna środa, ze słabym deszczem, nad ranem i rano spodziewane są zamglenie, mżawka i chmury o bardzo niskiej podstawie. Mamy lato, każdy następny dzień jest już krótszy od poprzedniego, a my z coraz większą niecierpliwością czekamy na słońce. W czwartek co prawda wystąpią przejaśnienia i będzie ciepło, ale również wilgotno i parno, zatem po południu, przy braku warstw inwersyjnych w troposferze, wypiętrzą się chmury burzowe.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (23/24 czerwca 2020) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Śląska nad Morawy. Znajdziemy się w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami, zwłaszcza nad ranem, słaby deszcz i mżawka. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie się lekko wahać.

W środę w ciągu dnia (24 czerwca 2020) będziemy pod wpływem niżu znad Czech, w wilgotnej polarno-morskiej starej masie powietrza o stałej równowadze termodynamicznej. Początkowo zachmurzenie całkowite, potem duże. Okresami mżawka i słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana, po południu dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (24/25 czerwca 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Moraw, a od południowego wschodu nasunie się front okluzji, za którym napływać zacznie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (25 czerwca 2020) będziemy w zasięgu oddziaływania tego samego niżu, który przemieści się nad Austrię i frontu okluzji z nim związanego. Z południowego wschodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie o równowadze chwiejnej. Zachmurzenie umiarkowane, po południu duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie gwałtowne. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burz porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność na ogół dobra, tylko okresami, głównie rano oraz w czasie burz, umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj