KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Ulewny deszcz i burze! Złe prognozy na poniedziałek

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Na Podkarpaciu obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia przed burzami z gradem. Porywy wiatru mogą sięgać do 110km/h. Prognozowany opad deszczu to nawet 60 litrów na metr kwadratowy.

REKLAMA


Jak informuje IMGW-PIB, prognozuje się wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym, a w czasie burz nawalnym. Prognozowana wysokość opadów miejscami od 40 do 60 litrów na metr kwadratowy. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 110 km/h.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje w poniedziałek (29 czerwca) od godziny 14:00 do wtorku (30 czerwca) - do godziny 9.00.

Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne II stopnia. Prognozowane silne opady deszczu będą powodować szybki wzrost poziomu wody lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, możliwe są przekroczenia stanów alarmowych.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało sms-owe alerty do mieszkańców objętych ostrzeżeniem: "Uwaga! Dziś (29.06) intensywne opady deszczu, burze i silny wiatr. Możliwe nagłe wezbranie rzek i podtopienia. Stosuj się to poleceń służb."

Zobacz także:
- W poniedziałek 28°C, popołudnie burzowe. Wtorek nareszcie słoneczny, spokojny i suchy
- Dziś burze z ulewnym deszczem. Strażacy interweniowali ostatniej doby ponad 1110 razy
- Dramatyczne skutki nawałnicy w Krośnie i regionie...

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?