Logo
Wydrukuj tę stronę

W poniedziałek 28°C, a we wtorek niespełna 18°C. Najpierw sporo słońca, potem przelotne deszcze

Po gorącym poniedziałku we wtorek znacznie chłodniej. Front atmosferyczny przyniesie opady deszczu. Po gorącym poniedziałku we wtorek znacznie chłodniej. Front atmosferyczny przyniesie opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Pierwsza niedziela lipca jest wyjątkowo udana, przynajmniej jeśli chodzi o pogodę. Słoneczne i suche lato zawdzięczamy klinowi Wyżu Azorskiego, który jednak słabnie - w poniedziałek już nie będzie po nim śladu. Mimo to pierwszy dzień tygodnia zapowiada się gorąco, ale przed nadchodzącym od zachodu frontem chłodnym zacznie robić się parno. W drugiej połowie dnia możliwy przelotny deszcz. Noc z poniedziałku na wtorek mokra, zaś nastający po niej dzień pod znakiem zmienności i przeplatających się ze sobą opadów deszczu oraz przejaśnień. Będzie wyraźnie chłodniej, bo o ile w poniedziałek po południu spodziewamy się nawet 28°C, to dobę później co najwyżej 18°C.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (5/6 lipca 2020) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą wschodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (6 lipca 2020) dostaniemy się pod wpływ głębokiego niżu znad Szwecji. Po południu z zachodu na wschód przemieści się linia zbieżności poprzedzająca chłodny front atmosferyczny. Z południowego zachodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Po południu miejscami słabe przelotne deszcze. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (6/7 lipca 2020) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu przemieszczającego się znad Szwecji przez Bałtyk Północny nad Finlandię. Z zachodu na wschód powoli przewędruje chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, z niewielkimi przejaśnieniami tylko w godzinach wieczornych. Opady deszczu, przejściowo natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wieczorem przejściowo porywisty, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa i przez całą noc będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (7 lipca 2020) znajdziemy się w tylnej części niżu znad Finlandii. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w trakcie opadów przelotnych porywisty, północno-zachodni i zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021