Logo
Wydrukuj tę stronę

W połowie tygodnia temperatury niskie jak na pełnię lata. W środę nad ranem tylko 8°C

W środku tygodnia niezbyt ciepło, najchłodniej w środę nad ranem. W najbliższym czasie upałów nie będzie. W środku tygodnia niezbyt ciepło, najchłodniej w środę nad ranem. W najbliższym czasie upałów nie będzie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Za frontem chłodnym napłynęło powietrze o zdecydowanie niższej temperaturze - przy ziemi obserwujemy adwekcję z zachodu, a wysoko ponad naszymi głowami z północnego zachodu i północy. Zimno jak na lipiec będzie również w środę - nad ranem około 05:00 rano zanotujemy zaledwie 8°C, lokalnie 9°C. Do godzin popołudniowych wzrośnie o dwanaście stopni. W dzień wystąpią słabe opady przelotne, zobaczymy trochę słońca, ale i chmur z pewnością nie zabraknie. Do tej pory nie zanotowaliśmy ani jednego upalnego dnia w tym roku i bynajmniej nie spodziewamy się ich także w najbliższym czasie, tropikalny upał doskwiera krajom śródziemnomorskim, ale do Europy Środkowej ciągle mu nie spieszno.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (7/8 lipca 2020) od zachodu rozbuduje się na krótko słaby klin Wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, okresami bezchmurnie. Temperatura minimalna od 8°C do 9°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, wieczorem będzie wzrastać, a potem pozostanie bez większych zmian.

W środę w ciągu dnia (8 lipca 2020) dostaniemy się pod wpływ układu niskiego ciśnienia znad Skandynawii i ośrodka wtórnego znad Bałtyku. W drugiej połowie dnia od zachodu nasuwać się zacznie front okluzji. Pozostaniemy w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza. Rano zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (8/9 lipca 2020) pozostaniemy w zasięgu rozległego niżu znad Europy Północnej, a z zachodu na wschód przewędruje front zokludowany. Utrzyma się napływ chłodnego polarno-morskiego powietrza z zachodu. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (9 lipca 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się znad Anglii nad Morze Północne i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, lokalnie możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1020 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021