KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend z pogodowymi skrajnościami. Najpierw gorące lato, potem burze, deszcz i chłód

Weekend początkowo gorący, potem popada deszcz i ochłodzi się. Niedziela wyborcza będzie rześka. Weekend początkowo gorący, potem popada deszcz i ochłodzi się. Niedziela wyborcza będzie rześka. Fot. PixaBay

Ciepły front atmosferyczny w czwartkowy wieczór odejdzie na północny wschód, a większa część kraju, w tym i nasza, znajdzie się w ciepłym wycinku niżu, w którym napływać będzie coraz gorętsze powietrze. Tym samym po chłodnym środku tygodnia w piątek o wiele wyższe temperatury - po południu zanotujemy ponad 28°C. Mimo spadającego ciśnienia dzień będzie słoneczny. W pierwszą noc weekendu otwarcie okien nie przyniesie wyraźnej ulgi, gdyż temperatura nie zdoła spaść nawet do 20°C, zacznie robić się też parno i nieprzyjemnie. W sobotę, po jeszcze spokojnej i gorącej pierwszej części dnia, nadejdą zmiany. Spadnie deszcz, wystąpią burze, lokalnie gwałtowne, a po nich w godzinach południowych znacznie ochłodzi się. W niedzielę wyborczą przelotne deszcze na zmianę z przejaśnieniami, przez cały czas notować będziemy tylko kilkanaście stopni Celsjusza.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (9/10 lipca 2020) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu przemieszczającego się znad Holandii przez północne Niemcy nad Bałtyk Południowy. Z południa napływać zacznie ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (10 lipca 2020) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad Bałtyku. Z południa napływać będzie gorące powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 28°C do 29°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (10/11 lipca 2020) nadal będziemy w ciepłym wycinku niżu znad Bałtyku, nad ranem z zachodu na wschód przemieści się linia zbieżności. Z południa wciąż napływać będzie powietrze zwrotnikowe. Bezchmurnie i zachmurzenie małe, tylko nad ranem zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 20°C do 21°C. Wiatr wieczorem słaby, potem umiarkowany i porywisty z kierunków południowych, nad ranem zmienny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (11 lipca 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż, który przemieści się nad Finlandię, a od zachodu nasunie się związany z nim aktywny chłodny front atmosferyczny. Do wczesnego popołudnia będziemy w gorącej masie powietrza zwrotnikowego, jednak potem - za wspomnianym frontem - napłynie zdecydowanie chłodniejsze powietrze polarno-morskie z północnego zachodu. Rano zachmurzenie umiarkowane, w ciągu dnia szybko wzrastające - najpierw do dużego, a po południu do całkowitego. Opady deszczu i burze, lokalnie gwałtowne, z gradem i porywistym wiatrem. Temperatura maksymalna od 27°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, w porywach do 90 km/h, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (11/12 lipca 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Finlandii, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego, który dopiero rano odsunie się na wschód. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (12 lipca 2020) znajdziemy się w tylnej części niżu przemieszczającego się znad Finlandii nad Rosję. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie w trakcie przelotnych opadów deszczu porywisty, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?