Logo
Wydrukuj tę stronę

Alert przed burzami i ulewami

Alert przed burzami i ulewami źródło: IMGW-PIB

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali dla Podkarpacia ostrzeżenia ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnymi opadami deszczu z burzami i gradem. Opady deszczu mogą spowodować wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich, po stany alarmowe.

REKLAMA


Jak informuje IMGW-PIB, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana wysokość opadów miejscami 30 litrów na metr kwadratowy, lokalnie możliwy grad. Od godzin wieczornych burze przechodzić będą w opady jednostajne okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Łączna wysokość opadów - miejscami od 50 do 70, lokalnie do 80 litrów na metr kwadratowy. W trakcie burz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h.

Ostrzeżenie ważne jest od godziny 14 w sobotę (11 lipca), do godziny 14 w niedzielę (12 lipca). Prawdopodobieństwo wystąpienia: 80%.

Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, IMGW-PIB wydało również ostrzeżenie drugiego stopnia przed wezbranie wód z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

- Prognozowane intensywne opady deszczu, początkowo także burzowe, spowodują wzrosty poziomu wody do strefy stanów wysokich. Spodziewane są przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów mogą zostać przekroczone stany alarmowe - poinformował Przemysław Plewa, synoptyk IMGW-PIB.

Ostrzeżenie ważne jest od godziny 14 w sobotę (11 lipca) do godziny 21 w niedzielę (21 lipca). Prawdopodobieństwo wystąpienia: 80%.

red.

  • autor: red.
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021