Logo
Wydrukuj tę stronę

Początek tygodnia rześki. W poniedziałek najwyżej 20°C, a we wtorek o świcie tylko 8°C

Na początku tygodnia trochę słońca, trochę chmur kłębiastych. Będzie chłodno, zwłaszcza nocami i o porankach. Na początku tygodnia trochę słońca, trochę chmur kłębiastych. Będzie chłodno, zwłaszcza nocami i o porankach. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Aktywny front chłodny, który nasunął się w sobotę po godzinie 14:00, rozpoczął okres z napływem powietrza polarno-morskiego. Na razie zatem wciąż chłodno, zwłaszcza nocami, kiedy to rozpogodzenia i słaby wiatr przyczynią się do tego, iż o wschodzie słońca notować będziemy zaledwie kilka stopni Celsjusza. Są to jedne z najniższych temperatur mogących występować w naszym klimacie o tej porze roku. W ciągu dnia tworzyć się będą chmury kłębiaste Cumulus, a w poniedziałek nawet kłębiasto-deszczowe Cumulonimbus, jednak niewysoko wypiętrzone, przynoszące co najwyżej słaby przelotny deszcz. Dobrą wiadomością jest to, że mimo nich będzie dużo więcej słońca, niż w ten weekend.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 lipca 2020) od zachodu rozbuduje się klin Wyżu Azorskiego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe, tylko wczesnym wieczorem umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (13 lipca 2020) pogodę kształtować będzie klin Wyżu Azorskiego. Wciąż z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Rano zachmurzenie małe, potem umiarkowane i duże. Lokalnie możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1023 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (13/14 lipca 2020) będziemy pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Śląska nad Karpaty. Utrzyma się napływ chłodnego powietrza polarno-morskiego z północnego zachodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra, nad ranem przejściowo pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (14 lipca 2020) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Karpat. Będziemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się, rano przejściowo cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021