Logo
Wydrukuj tę stronę

Najbliższe dni wilgotne, będzie sporo chmur i deszczu. Chłodno, tylko w niedzielę 23°C

Najbliższy weekend nie przyniesie słonecznego lata. Będzie wilgotno i chłodno, tylko w niedzielę 23°C. Najbliższy weekend nie przyniesie słonecznego lata. Będzie wilgotno i chłodno, tylko w niedzielę 23°C. Fot. PixaBay

Nieprędko ujrzymy na termometrach 30°C. Wiele wody w Wiśle upłynie, zanim odpowiadający za brak upałów mimo pełni lata rozległy niż znad Skandynawii, z licznymi ośrodkami wtórnymi nad Europą Środkową, wreszcie wypełni się. Po przyjemnej środzie w czwartek nasunął się front chłodny i od tego momentu zaczęło napływać wilgotne powietrze polarno-morskie. Pozostanie ono z nami także w najbliższych dniach. W piątek pochmurno i mokro, deszczu nie zabraknie również w sobotę. W niedzielę opadów mniej, będą mieć one charakter przelotny, ale z kolei możliwe będą burze. Ostatni, siódmy dzień tygodnia zapowiada się jednak cieplejszy od piątego i szóstego, mimo tylko 23°C będzie duszno.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (16/17 lipca 2020) pogodę kształtować będzie niż znad zachodniej Polski. Z zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa i będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (17 lipca 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się nad Sudety. Utrzyma się napływ chłodnej i wilgotnej polarno-morskiej masy powietrza. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (17/18 lipca 2020) znajdziemy się pod wpływem niżu, który przemieści się nad Czechy, w strefie frontu okluzji. Będziemy w starym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu, możliwa również mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, do rana nieznacznie wzrośnie.

W sobotę w ciągu dnia (18 lipca 2020) pogodę kształtować będzie niż przemieszczający się znad Czech nad Austrię. Pozostaniemy w wilgotnej przetransformowanej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite, opady deszczu. Rano możliwa także mgła ograniczająca widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność rano bardzo słaba, potem stopniowo poprawiająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (18/19 lipca 2020) będziemy pod wpływem tego samego niżu, który przemieści się nad Bałkany. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim starym. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami mżawka i słaby deszcz. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana pogarszająca się do słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie się lekko wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (19 lipca 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Bałkanów, w przetransformowanej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz przejściowo porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021