Logo
Wydrukuj tę stronę

W poniedziałek parno i gorąco, przelotnie popada i zagrzmi. Od wtorku znowu ochłodzenie

Poniedziałek parny, w drugiej połowie dnia popada i zagrzmi. We wtorek temperatury będą komfortowe. Poniedziałek parny, w drugiej połowie dnia popada i zagrzmi. We wtorek temperatury będą komfortowe. Fot. PixaBay

Bieżące lato - przynajmniej do tej pory - z pewnością nie jest rekordowo ciepłe. To już druga połowa lipca, a dni upalnych w Krośnie nie mieliśmy na razie w ogóle, nawet tych gorących jest stosunkowo niewiele. W poniedziałek co prawda temperatura wzrośnie do około 25°C, lecz od zachodu już nasuwać się będzie front chłodny z przelotnymi deszczami i burzami, a po jego przejściu od wtorku ochłodzi się. Wiatr z kierunków zmieniających się, słaby i umiarkowany, tylko pod chmurami kłębiasto-deszczowymi na krótko wzmagający się.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (19/20 lipca 2020) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w przetransformowanym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (20 lipca 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Szwecji. Z południowego zachodu napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, po południu wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burz porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (20/21 lipca 2020) będziemy pod wpływem tego samego niżu, który przemieści się nad Bałtyk Północny, zaś z zachodu na wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Przelotne opady deszczu, wieczorem niewykluczona burza. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa i będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (21 lipca 2020) od zachodu rozbuduje się klin Wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać zacznie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr na ogół umiarkowany, jedynie rano i pod wieczór słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021