Logo
Wydrukuj tę stronę

W środę przelotne deszcze i burze. Druga połowa tygodnia będzie bardzo przyjemna

Po burzowej środzie druga połowa tygodnia przyniesie słoneczne, spokojne i umiarkowane lato. Po burzowej środzie druga połowa tygodnia przyniesie słoneczne, spokojne i umiarkowane lato. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Do zachodniej Polski już wkracza front chłodny, na Podkarpacie dotrze on dopiero w środę i poprzedzony będzie linią zbieżności. Spodziewamy się zatem przelotnych opadów deszczu oraz burz, po południu miejscami gwałtownych - z porywistym wiatrem, a lokalnie także gradem. Wieczorem front opuści Polskę wychodząc na Ukrainę, a nas sięgnie wyż znad Belgii. Tym samym aura uspokoi się, oczekujemy rozpogodzeń nawet do bezchmurnego nieba. Czwartek będzie bardzo przyjemny - ciepły, ale bez stresu gorąca i parności. Właściwie cała druga połowa tygodnia zapowiada się sielankowo, ze sporą liczbą słonecznych godzin i bez skrajności. Pogoda zadowoli chyba nawet najbardziej wybrednych.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (28/29 lipca 2020) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Morza Północnego. Nad ranem z zachodu na wschód przewędruje linia zbieżności. Będziemy w bardzo ciepłej masie powietrza zwrotnikowego. Wieczorem bezchmurnie i zachmurzenie małe, po północy stopniowy wzrost zachmurzenia, aż do całkowitego nad ranem. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura minimalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, przejściowo porywisty, z kierunków południowych, nad ranem zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie się wahać.

W środę w ciągu dnia (29 lipca 2020) będziemy pod wpływem niżu znad Morza Północnego, a po południu z zachodu na wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym i niestabilnym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie gwałtowne, z gradem i porywistym wiatrem. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w czasie burz porywisty, w porywach do 70 km/h, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra, tylko w burzach krótkotrwałe pogorszenie widzialności do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (29/30 lipca 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Belgii. Z zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Nad ranem silne zamglenia, a lokalnie możliwa mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, natomiast potem pozostanie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (30 lipca 2020) pogodę nadal kształtować będzie wyż znad Belgii. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza polarno-morskiego napływającego z zachodu. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021