KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Środa chłodna, pochmurna i wilgotna. Od czwartku rozpogodzenia, zrobi się parno i gorąco

Środa ponura i chłodna. Wywietrzmy mieszkania, bo od połowy tygodnia gorąco i bardzo parno. Środa ponura i chłodna. Wywietrzmy mieszkania, bo od połowy tygodnia gorąco i bardzo parno. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Front chłodny nasunął się na Podkarpacie, późnym popołudniem we wtorek wiatr zmieni kierunek na północno-zachodni, noc z wtorku na środę pochmurna z deszczem, wieczorem niewykluczone lokalne burze. W dzień opady zaczną słabnąć i ustępować, możliwa będzie co najwyżej mżawka, ale chmury pozostaną przez całą dobę. Trzeci dzień tygodnia zapowiada się więc ponury, ciemny, bez słońca, do tego wiać będzie słaby wiatr z kierunków północnych. Temperatura nie zdoła osiągnąć nawet 20°C. W połowie tygodnia nastąpi radykalna zmiana pogody - rozpogodzi się i ociepli, gdyż napłynie gorące, ale niestety także parne powietrze ze wschodu. Mimo parności burze nie będą występowały z uwagi na wpływ wyżu i występujące w nim warstwy inwersyjne, które całkowicie uniemożliwiają tworzenie się chmur kłębiasto-deszczowych, nawet mimo wysokiej wilgotności.

REKLAMA


W nocy z wtorku na środę (4/5 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Skandynawii wraz z pofalowanym chłodnym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej i wilgotnej polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Wieczorem lokalnie również burze. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, północny i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa, będzie wzrastać.

W środę w ciągu dnia (5 sierpnia 2020) pozostaniemy jeszcze w zasięgu oddziaływania wypełniającego się niżu znad Skandynawii, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego. Z północnego zachodu napłynie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, okresami słaba mżawka. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek (5/6 sierpnia 2020) pozostaniemy na skraju płytkiego niżu znad Skandynawii, w strefie rozmywającego się chłodnego frontu atmosferycznego. Utrzyma się napływ chłodnego i wilgotnego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże i całkowite. Nad ranem silne zamglenia ograniczające widzialność do 1500 metrów. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie wzrastać.

W czwartek w ciągu dnia (6 sierpnia 2020) rozbuduje się nad nami wyż znad Litwy. Ze wschodu napływać zacznie gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Rano zachmurzenie całkowite, jednak już przed południem szybko rozpogodzi się aż do zachmurzenia małego, okresami umiarkowanego. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. Widzialność rano umiarkowana, potem dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1022 hPa i będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne, ze względu na stres gorąca i odczucie parności, będą niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?