Logo
Wydrukuj tę stronę

Początek tygodnia gorący, lecz nadal bez upałów. Sporo słońca, ale możliwe też lokalne burze

Początek tygodnia gorący i parny. Trochę słońca, trochę chmur, gdzieniegdzie może popadać i zagrzmieć. Początek tygodnia gorący i parny. Trochę słońca, trochę chmur, gdzieniegdzie może popadać i zagrzmieć. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Przed nami jeszcze kilka dni gorącego, lecz nie upalnego lata. W tym roku nie mieliśmy ani jednego dnia z temperaturą osiągającą co najmniej 30°C. Jest to pierwsze takie lato od bardzo dawna. Nie widać upałów także w najbliższym czasie. Nie oznacza to jednak, że będzie zimno. Wręcz przeciwnie. Na razie cały czas popołudniami temperatura bez trudu przekraczać będzie 25°C. W poniedziałek jednak, oprócz słońca, możliwe będą też lokalne burze. Wiatr przeważnie słaby, tylko pod chmurami kłębiasto-deszczowymi może na krótko wzmagać się. W środę znów rozbuduje się słoneczny wyż, ale o tym w stosownym czasie.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (9/10 sierpnia 2020) będziemy w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Utrzyma się napływ bardzo ciepłego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 16°C do 17°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie bez większych zmian.

W poniedziałek w ciągu dnia (10 sierpnia 2020) sięgnie nas płytka zatoka niżu znad Bałkanów. Przez wschodnią część kraju przemieści się linia zbieżności. Utrzyma się napływ gorącego powietrza zwrotnikowego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Lokalnie przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna od 26°C do 27°C. Wiatr słaby, tylko w czasie burzy przejściowo porywisty, z kierunków północnych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (10/11 sierpnia 2020) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko podwyższonego ciśnienia. Wciąż napływać będzie bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra, nad ranem przejściowe pogorszenie widzialności do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa, będzie powoli wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (11 sierpnia 2020) nasunie się kolejna płytka zatoka niżu z Bałkanów, a wraz z nią linia zbieżności przemieszczająca się z północnego wschodu na południowy zachód, późnym popołudniem rozmywająca się, a wieczorem zanikająca. Napływać będzie gorące i niestabilne powietrze zwrotnikowe. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże. Lokalnie przelotny deszcz i burza. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, jedynie w czasie burzy przejściowo porywisty, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021