Logo
Wydrukuj tę stronę

W środku tygodnia ciepło i sucho, do 25°C. Wyż zapewni lazurowe niebo i dużo słońca

W środę i czwartek ciepło, ale bez upałów. Wyż skieruje do nas suche powietrze, będzie słonecznie. W środę i czwartek ciepło, ale bez upałów. Wyż skieruje do nas suche powietrze, będzie słonecznie. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad Szwecją rozbudowuje się wyż, który we wtorek wieczorem obejmie swym zasięgiem całą Polskę. Środek tygodnia zapowiada się suchy, nie spadnie ani kropla deszczu, będzie ciepło, ale nie upalnie. Nocami bezchmurnie, a w ciągu dnia pogodnie i słonecznie, na niebie tylko trochę chmur kłębiastych Cumulus, których rozwój będzie ograniczony przez wyżową inwersję osiadania. Popołudniami około 25°C, o świcie dwanaście stopni chłodniej. Zniknie odczucie parności, gdyż napłynie suche, kontynentalne powietrze z północnego wschodu, zastępując docierające do wtorku wilgotne powietrze zwrotnikowe, w którym dokuczała duchota. Warunki biometeorologiczne ulegną więc poprawie i będą korzystnie wpływać na nasze samopoczucie.

REKLAMAW nocy z wtorku na środę (11/12 sierpnia 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu znad Szwecji. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym i wilgotnym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia (12 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie wyż przemieszczający się znad Szwecji na Bałtyk. Z północnego wschodu napłynie suche i nieco chłodniejsze powietrze polarno-kontynentalne. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, rano zmienny, potem północny i północno-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1021 hPa, będzie bez większych zmian. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy ze środy na czwartek (12/13 sierpnia 2020) pozostaniemy pod wpływem wyżu, który przemieści się z Bałtyku przez Litwę nad Białoruś. Utrzyma się napływ chłodnego i suchego powietrza polarno-kontynentalnego. Bezchmurnie. Temperatura minimalna od 11°C do 12°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, pozostanie bez większych zmian.

W czwartek w ciągu dnia (13 sierpnia 2020) pozostaniemy w zasięgu wyżu znad Białorusi, który zacznie powoli słabnąć. Ze wschodu napłynie gorące i suche powietrze polarno-kontynentalne. Rano bezchmurnie, potem zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021